• Wybierz język :
  • EN
  • PL

Świat Koni czyli wiodący Polski magazyn @BET!

10.04.2015

 

Kiedy w maju 2004 roku rozdawali pierwszy, bezpłatny numer miesięcznika Świat Koni odbiorcy  przeglądali go z wyraźnym zaciekawieniem i uśmiechem niedowierzania, że może się udać. Najbardziej optymistyczne opinie mówiły o tym, że nie ma miejsca na polskim rynku prasy jeździeckiej, że ówczesne tytuły całkowicie go już zagospodarowały.

A jednak stało się inaczej. Od samego początku ekipa ze Świata Koni kładła duży nacisk na dwutorowe działania. Oprócz rozwoju miesięcznika, dynamicznie rozwijała się również strona internetowa, stając się interaktywną platformą informacyjną i edukacyjną, dla wszystkich związanych z jeździectwem.

Kolejny mały przełom w historii Świata Koni, nastąpił w marcu 2006 roku, kiedy to podczas zawodów CSI3*- rozgrywanych w hali warszawskiego Torwaru, uruchomili po-klatkowe przesyłanie zdjęć. Nikt wówczas nie przypuszczał, że jeszcze w tym samym roku staną się liderem we wprowadzaniu nowej koncepcji relacji z ważnych zawodów jeździeckich. Ciągłe doskonalenie sposobu i formy prezentowania zawodów w Internecie stanowiło wtedy bardzo nowoczesną promocję jeździectwa. Docenili to nasi zachodni sąsiedzi, czego wynikiem zainicjowana przez niemieckiego organizatora, współpraca Świata Koni w latach 2007 – 2008, przy internetowej relacji zawodów Pferd International CSI/CDI rozgrywanych w München-Riem (GER).

Również za oceanem doceniono techniczny poziom realizacji internetowych przekazów kluczowych wydarzeń jeździeckich.  Świat Koni dla swojego amerykańskiego partnera realizuje od czterech lat cieszące się wielką popularnością relacje z wydarzeń hodowlanych związanych z końmi czystej krwi arabskiej. Kamery Świata Koni obecne są na najbardziej rozpoznawalnej na świecie, polskiej imprezie hodowców koni, czyli prestiżowej aukcji Pride of Poland, jak również podczas Arabians Horse Days, czy innych imprezach hodowlanych, takich jak chociażby międzynarodowy Scandinavian Open Championship w Blommeröd (SWE). 

Od maja 2004 roku członków zespołu redakcyjnego Świata Koni widzimy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla polskiego jeździectwa. Widzimy ich z aparatami fotograficznymi i za obiektywami kamer, dzięki czemu wielu z nas może śledzić przebieg zawodów jeździeckich bez konieczności osobistej wizyty. Jest więc oczywistym, że nie zabraknie ich zarówno podczas wiosennej jak i letniej edycji Baltica Equestrian Tour, kiedy jak to mają w zwyczaju, z pełnym zaangażowaniem i pasją będą śledzić zmagania jeźdźców z całego świata na parkurach w Ciekocinku. Co oczywiście nie zwalnia nikogo od osobistego stawiennictwa ;)

 

Na koniec, lista kluczowych postaci drużyny Świata Koni. Dobrze im się przyjrzyjcie, bo te twarze brzmią znajomo ;)

 

 

Robert Pytliński -  Redaktor Naczelny. Dzięki swojemu doświadczeniu i niezwykłemu wyczuciu skutecznie steruje rozwojem Świata Koni unikając „raf i mielizn”. Gorący zwolennik wszelkich nowinek technicznych, co widać świetnie w realizowanych relacjach z zawodów jeździeckich, zawsze na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie. Trudno uchwytny podczas zawodów, gdyż na ogół spędza je w reżyserce za konsolą miksera wideo, lub spędza długie godziny dopieszczając szczegóły realizacji materiału wideo.

 

Małgorzata Pytlińska – Pilnuje z pragmatyzmem finansów całego przedsięwzięcia pod wspólną nazwą Świat Koni. Choć działa „w cieniu” to jest tą osobą, bez której trudno sobie wyobrazić Świat Koni. Na zawodach bardzo często mylona jest ze swoją młodszą siostrą Anią Pawlak, na co reaguje zawsze z uśmiechem i spokojem. W końcu być mylonym z młodszą siostrą, to raczej powód do zadowolenia.

 

Anna Pawlak – Sekretarz redakcji i fotograf w jednej osobie. Zawody widziane obiektywem jej aparatu wszyscy chętnie oglądają w umieszczanych niemal „na żywo” galeriach dostępnych na internetowej stronie Świata Koni oraz w większości tekstów tego miesięcznika.

 

Iga Przybyszewska – Dołączyła do zespołu w grudniu 2010 roku z głową pełną nowych pomysłów i koncepcji. Jej „dzieckiem” są cieszące się dużą popularnością cykle wywiadów, w wersji internetowej znane jako  „Siodlarnia Świata Koni” , natomiast oraz w wydaniu „papierowym”  funkcjonujące pod tytułem „Duże Wywiady”.

 

Przemysław Pytliński – Redakcyjny grafik potrafiący „wyczarować” wszystko albo nawet jeszcze więcej. Mówi się, że sprawy typowe i banalne załatwia „od ręki”, na „cuda” trzeba jednak chwilkę poczekać. Ale warto! Zajmuje się również obróbką wideo i montażem wszelkich tego typu materiałów. Podczas zawodów nietrudno go znaleźć. Wystarczy poszukać kamer ŚK. Czy słońce czy deszcz, z pewnością będzie za którąś z nich. 

 

Sławomir Dudek – Konia dosiadł po raz pierwszy w Łódzkim Klubie Jeździeckim. Nie chcąc szokować cyfrą, ile lat upłynęło od tamtego czasu, powiedzmy oględnie, że było to „w okresie schyłkowego Gierka”. W swoich tekstach ma tendencje do budowania wielokrotnie złożonych, długich zdań. Podczas zawodów spotkacie go również za którąś z kamer Świata Koni lub podczas komentowania konkursu.

 

Powiedzmy sobie szczerze, to szóstka na szóstkę, a my lubimy prymusów. Dobrze wpisują się w naszą BET Quality!

  • Stadnina Koni Ciekocinko
  • Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
footer_logo

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo